Friday, January 21

सहवास हुनुअघि जान्नैपर्ने यी ७ कुराहरु

September 11, 2021 101

यौ न स’म्ब’न्ध पुरुष र महिलाबीचको प्राकृतिक आकर्षणको मुख्य कारण हो । तर सम्बन्ध राख्दा महिला र पुरुषको मनमा कस्तो भाव आउँछ भन्ने विषयमा सबैलाई कौतुहलता हुन्छ । यस विषयमा धेरै अध्यन भएका छन् भने लेख रचना समेत लेखिएका छन् । पछिल्लो पटक गरिएको एक शोधले महिलाले ओच्छ्यानमा के चाहन्छन् भन्ने विषयमा नयाँ तथ्य बाहिर ल्याएको छ । विज्ञको सहभागितामा ७०० महिलामा गरिएको अध्यनबाट महिलाहरुले स’म्ब’न्धको बेला के सोंच्छन् भन्ने तथ्य बाहिर आएको हो ।

ओच्छ्यानमा हुँदा महिलाहरु आफ्नो पार्टनरले पुरै ध्यान स’म्ब’न्धमै देओस भन्ने चाहन्छन् । सर्वेमा सहभागी करिव ४२ प्रतिशत महिलाले आफूलाई ध्यान दिएको महसुस भए पुरुषको प्यार बढी अनुभव हुने बताएका थिए । आँखाको हाउभाउ, मुखको क्रियाकलाप, चु’म्ब’न, ओंठमा चु’म्ब’न वा अं’ग’मा स्प’र्ष स’म्प’र्कको समयमा महिलालाई मन पर्ने अध्यनको निष्कर्ष छ ।

महिलाहरु स’म्प’र्क शुरु हुनु अघि गरिने क्रि’याकला’पमा बढि चाख राख्छन् । पा’क क्रि’ ‘डाको माध्यमबाट आफूलाई पुरै उ’त्ते’जि’त तु’ल्याएपछि मात्र स’म्प’र्क शुरु होस् भन्ने महिलाको चाहाना हुन्छ । सर्वेमा सहभागी अधिकाँश महिलाले पुरुषहरु यो विषयमा अलि रचनात्मक हुनु पर्ने र महिलालाई तयार गर्ने कुरामा विचार गर्नु पर्ने बताएका थिए ।

किं ‘सले इन्स्टिच्यूटले गरेको शोधमा महिलाले पनि पुरुष जस्तै क ‘ण्डो’म नलगाइ स’म्प’र्क गर्दा बढी स’न्तु’ष्टी हुने बताए । यद्यपी लगाउँदा बढी सुरक्षित महसुस हुने उनीहरुको भनाइ थियो ।

यसका लागि हतारिने पुरुष महिलालाई मन पर्दैन । उनीहरु आफ्ना कोमल अं’ग’मा पुरुषले दुख्ने गरी केही पनि नगरुन् भन्ने चाहन्छन् । अं’गसँग प्रस्तुत भएको उनीहरुलाई मन पर्छ ।

शोधमा सहभागी अधिकाँश महिलाले उपयुक्त मौसम वा वातावरण नबने आनन्द लिन नसकिने बताए । चिसो मौसममा चिसा खुट्टा लिएर पुरुष सहवास गर्न तयार भएपनि महिलालाई त्यसले गाह्रो हुने उनीहरुको भनाइ थियो । त्यसैगरी गर्मीमा चाहाना र आनन्द बढी हुने महिलाको अनुभव छ ।

आसनको भूमिका पनि महत्वपूर्ण हुने महिलाको भनाइ छ । शोधमा सहभागी महिलाका अनुसार सु’ता’ए’र उनीहरुको तल २(३ सिरानी राखेर सहवास गर्दा महिलाले बढी स’न्तु’ष्टी अनुभव गर्ने गर्छन् । तर सुतेका पुरुषमाथि च’ढेर सहवास गर्दा पनि म’जा आउने उनीहरुको भनाइ छ । त्यसै गरी अधिकाँश महिलाले ड’गी स्टा’इल अर्थात महिला चार हात खुट्टा टेकेर बस्ने र पुरुषले पछाडीबाट सहवास गर्ने पो’जिस’न सबै भन्दा आनन्ददायी रहेको बताए ।

अष्ट्रेलियन रिसर्चर जूलियट रिचटर्स भन्छन् सर्वेमा सहभागी पाँच जनामा एक महिला मात्र सामान्य तरिकाको सहवासबाट च’रम अवस्थामा पुगेका थिए । अधिकाँश युवतीहरुले पुरुषहरुले हा’त र मुखको प्रयोग बढी गरेको राम्रो बताए । ९० प्रतिशत युवतीले पुरुषले मुखको प्रयोग गरेपछि मात्र च’र’म आनन्दमा पुग्ने बताएका थिए ।

अधिकाँश पुरुषहरु महिलाको भन्दा पनि आफ्नो स’न्तुष्टीलाई बढी ध्यान दिन्छन् । कतिपय अवस्थामा त महिला तयार नै नहुँदै पुरुष ‘स्ख’लि’त हुन्छन् । सर्वेका क्रममा अधिकाँश माहिलाहरुले आफूहरु १० मिनेट भित्र च’र’म अवस्थामा पुग्ने तर पुरुष त्यतिन्जेल पनि ह’ता’रिने बताए ।

महिला शरीर आफैमा सं’वे’द’नशी’ल’ चिज हो । तर पुरुषहरु आफ्नै जस्तो गरेर महिलासँग ब्यवहार गर्छन् । शोधका क्रममा महिलाहरु यो’ ‘नीको मा’थिल्लो भि’त्री भागमा च’लाउँ’दा महिला तयार हुने र छिटो च’रम सीमामा पुग्ने शोधकर्ताको भनाइ छ । यसका लागि औं’लाको प्रयोग महत्वपूर्ण हुन्छ ।

पुरुषहरु अधिकाँश समय यसका लागि तयार रहेपनि महिलाको अलि फरक हुन्छ । उनीहरु थाकेको बेला वा निद्राको बेला उ’त्ते’जि’त हुने सम्भावना निक्कै कम हुन्छ । त्यस्तै उनीहरु थाकेको बेला आनन्दमा पुर्याउँछु भन्नु पनि मुर्खता हुन्छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्