Wednesday, January 19

ढाँटेर विवाह गरेका सन्तोषले ससुरालीबाट पैसा चोरेर भागेका थिए

March 18, 2021 158

सोमबार काठमाडौंको बल्खु पुल नजिकै सुकुम्बासी बस्तीमा सन्तोषीको श व फेला पर्यो । ३३ वर्षीया सन्तोषी श्रेष्ठले विवाह गरेको १४ वर्ष हुँदा सम्म पनि कहिल्यै सुख पाइनन् ।उनीहरुले प्रेम विवाह गरेका थिए । विवाह गर्नु पहिलेसम्म सन्तोषले बल्खुमा घर छ, फर्निचर कारखाना पनि छ भनेका सन्तोषीलाई ढाँटेका थिए । विवाह गरेर लैजाँदा सुकुम्बासीको छाप्रोमा गएर भित्रनु पर्दा सन्तोषीको मन यति रोएन । तर पनि उनले मन बुझाइन् ।अन्तर्जातीय प्रेम विवाह गरेकी सन्तोषीले माइतीमा पनि आफ्नो आर्थिक अवस्थाका बारेमा केही भनिनन् ।

तर विवाह पछि सन्तोषको ब्यवहार पनि फेरीन थालेपछि भने सन्तोषीलाई सहन कठिन हुन थाल्यो ।सन्तोषका बुबा र भाइ फर्निचरको काम गर्छन्। सन्तोष राम्रो आर्टिस्ट हुन्। आर्थिक विपन्नताका बिच सन्तोषीले आफुलाई सम्हालिन् । उनीहरुको एक १० वर्षका छोरा पनि छन् ।तर सन्तोषको आनीबानी पनि राम्रो भएन। उनी ला गू औ ष ध खान थाले। घरमा बचत त के खर्च नै धौधौ हुन्थ्यो। आफ्नो कमाइभन्दा पनि उनीहरुलाई माइतीको भर बढी हुनथाल्यो।

आमा दिलकुमारीले छोरीको दुख देखेर उनीहरुको परिवारलाई नै सहारा दिइन् । ससुरालीमा बस्दै आएका सन्तोषले त्यहाँ पनि आफ्नो ब्यवहार देखाए । दिलमायाका दुई छोरी अमेरिकामै छन्। दुःख पाएकी छोरी सन्तोषीलाई उनले सहारा दिएकी थिइन् । लकडाउनपछि घर चलाउन समस्या भएपछि छोरी ज्वाइँ र नातिलाई लगेर उनीहरुले जोरपार्टीस्थित आफ्नै घरमा राखेका थिए।

एक वर्ष ससुराली बसेका सन्तोषले एक महिनापहिले भने जेठीसासूको ब्यागबाट पैसा चोरे। दिदीले प्रहरीमा बुझाउँछिन् भन्ने थाहा पाएपछि सन्तोषीले अनुनय विनय गरेर दिदीलाई माफ गरिदिन आग्रह गरिन् । त्यसपछि भने सन्तोषको ससुराली जाने बाटो पनि टुट्यो। अनि, सन्तोष घर फर्किएका थिए।
श्रीमानको आनीबानीले हैरान हुनथालेपछि सन्तोषी अलग्गै बस्न थालिन् । उनी माइतीमै बस्थिन् भने सन्तोष घरमा बस्थे । उनले सन्तोषसंग सम्बन्ध विच्छेद गर्न चाहेकी थिइन् । तर सन्तोष मानिरहेका थिएनन्। सन्तोषको आनीबानी र सन्तोषीले डिभोर्स मागेपछि उनीहरुको सम्बन्ध बिग्रिरहेको थियो।

पहिले घरमै हुँदा सन्तोषीले सानेपामा महिला समूहबाट ऋण लिएकी थिइन्। त्यसको किस्ता तिर्न हरेक महिनाको २ गते सन्तोषी घर जान्थिन्। त्यो दिन पनि सन्तोषी आउँछिन् भन्ने सन्तोषलाई थाहा थियो।सानेपास्थित सहकारीबाट लिएको ऋणको किस्ता बुझाउने कामले बल्खुको घरमा पुग्दा पनि सन्तोषी र उनका पतिबीच झ ‘गडा भयो ।बल्खुमा सन्तोष सापकोटा परिवारसँग बस्थे । उनीहरुले त्यहाँ काठ कारखाना पनि चलाएका छन् । सन्तोषका बुवा भक्तपुरमा फर्निचर पुर्याउन गएको बेला दम्पतीबीच झ ‘गडा हुँदा सन्तोषले उनको ज्या ‘न लि ‘एको प्रहरीको प्रारम्भिक अनुसन्धानबाट खुलेको छ ।

महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौंका प्रवक्ता प्रहरी उपरीक्षक ९एसपी० रमेश बस्नेतले भने, ‘मृ’तकका श्रीमान् ले नै गरेका हुन् ।’ प्रहरीका अनुसार सोमबार दिउँसो करिब १ देखि २ बजेको बीचमा सन्तोषीको ज्या ‘न लि’एको देखिएको छ ।हा’र्डवेयर पसलमा काम गर्ने सन्तोषका भाइ तेजबहादुर साँझ मात्रै घर फर्किएका थिए । घर आउँदा घर पछाडिको पेटीमा राखिएको बोरा देखेपछि उनले प्रहरीलाई खबर गरेका थिए ।

अनुसन्धानमा सं’लग्न प्रहरीका अधिकारीका अनुसार बे’डरु’म’मा ज्या’न लि’एपछि सन्तोषीको प्या’क ग’रेर घर पछाडी पे’टीमा रा’खिएको देखिन्छ ।
प्रहरीको अनुसन्धानबाट सन्तोषली श्रीमती सन्तोषीको ज्या न लि एपछि उनीसँग भएका गहना तथा नगदसमेत नि’का’लेर लगी फ रार भएका थिए । महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौंका एक अधिकारीले भने । श्रीमतीको ज्या न लि एपछि सन्तोषले उनको सिक्री, बाला, मुन्द्रा र केही नगद रकम निकालेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्