Thursday, October 21

तीन महिना देखि मोडल निशाको उपचार गरेको नर्भिक अस्पताल किन भयो निरास ? पत्रकार सम्मेलन गर्दै यस्तो भन्यो

August 31, 2021 111

नेकपा एमाले विभाजन भएर माधव नेपालले नयाँ पार्टी दर्ता गरेपछि राजनीतिक माहौल फरक भएको छ । निर्वाचन आयोगले पार्टीमा कित्ता क्लियर गर्ने समय भदौ २२ लाई तोकेको छ । त्यती बेला सम्म आफ्नो कित्ता क्लियर गरे अहिले रहँदै आएको पद यथावत रहन्छ । त्यसैले विभिन्न प्रदेशमा नेताहरुले कित्ता क्लियर गर्दैछन् ।

प्रदेश–१ का १० सांसदले नेकपा (एमाले) छाड्ने भएका छन् । विराटनगरको एक होटेलमा चार दिनसम्म बसेर उनीहरुले छलफल पछि यस्तो निर्णय गरेका हुन् । यस अघि सुर्य चिन्ह लिएर निर्वाचन जितेकाहरु माधव नेपालको पार्टीमा जाने सामुहिक निर्णयमा पुगेका हुन् ।

एमाले त्यागेर एकीकृत समाजवादीमा जाने १० जना सांसदहरुमा राजेन्द्र राई, राजन राई, उपेन्द्र घिमिरे, सावित्री रेग्मी, खिनु लङ्वा लिम्बू, गणेश काङ्माङ, कृष्णकुमारी राई, पदमकुमारी गुरुङ, सुनिता चौधरी र सरिता थापा रहेका छन् ।

उनीहरूले चार दिनसम्म विराटनगरको बिग होटेलमा बसेर छलफल गरेका थिए । प्रदेश सांसदहरू राजेन्द्र, गणेश र कृष्णकुमारी एमाले केन्द्रीय सदस्य नै हुन् । माधव नेपालको एकीकृत समाजवादीमा निर्णय गरेर सोमवार उनीहरुले होटल छोडेका हुन् । शुक्रवार देखि नेताहरु छलफलमा जुटेका थिए । नेता राजेन्द्रकुमार राईका अनुसार उनीहरुले होटल छाडेसँगै विराटनगरनै छाडेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्