Tuesday, September 28

बिगत २ वर्षदेखि थियो प्रेम सम्बन्ध, प्रेमिकाको आफ्नै घरको आँगनमा ….

August 18, 2021 83

एक यु’वतीले आफ्नो प्रेमीको ह’त्या गरी शवलाई आफ्नै घरको आँगनमा गा’डिदिएकी छिन्। यो घटना भारतको उत्तर प्रदेशको हो। गा’जियाबाद जिल्लाको सुल्तानपसर गाउँमा एक युवक केही दिनदेखि बे’पत्ता भएका थिए।

२१ वर्षीय मुरसलीन ११ अगस्टबाट ह’राइरहेका थिए। उनको वरिपारले खो’जीको प्रयास पनि गरे। मु’रसलीन नभेटिएपछि खोजी गरिदिन प्रहरीमा उ’जुरी दिइएको थियो। त्यसपछि प्रहरीले उनको खो’जी कार्य अघि बढायो। मु’रसलीनको मोबाइलमा ट्रे’स गरेको प्रहरी कु’ल्फी बे’च्ने पुरुषसम्म पुग्यो।

ती पुरुषसँग क’डा सो’धपुछ गर्दा उनले उक्र मोबाइल आफूलाई एक यु’वतीले दिएको बताए। ५०० सय रुपैयाँमा बे’रेर आफूलाई मोबाइल दिइएको उनले जानकारी गराए। त्यसपछि प्रहरीले यु’वतीको खो’जी शुरु गरेको थियो। तीनै कु’ल्फी बे’च्नेले प्रहरीलाई यु’वतीको घरमा लगे।

अनुसन्धानबाट ती यु’वती युवकको प्रे’मिका भएको पाइएको थियो। उनीहरु बिगत २ वर्षदेखि सम्बन्धमा थिए। प्रहरीले युवतीलाई नियनत्रणमा लिएर सोधपुछ गरेपछि युवकको ह’त्याबारे खु’लासा भयो। तीनै युवतीले मु’रसलीनको श’व आफ्नो घरको आँगनमा गा’डिएको बताएकी थिइन्।

त्यसपछि प्रहरीले खनेर युवकको श’व नि’कालेको थियो। युवतीको परिवारका अन्य सदस्यलाई पनि हि’रा’स’त’मा लिइएको छ। मु’रसलीनको ह’त्या कसरी गरियो भन्नेबारे पो’ष्ट’मा’र्ट’म रिपोर्टपछि भन्न सकिने प्रहरीको भनाइ छ। ह’त्या’को वास्तविक कारणबारे पनि यकिन भइसकेको छैन।

तर प्रारम्भिक अनुसन्धानमा युवतीको परिवारलाई उनीहरुको प्रेम सम्बन्ध स्वी’कार नभएका कारण सोही यु’वतीलाई नै प्रयोग गरी मु’रसलीनको ह’त्या गरिएको हुन सक्ने अनुमान गरिएको छ।

थप समाचार – यातायात व्यवस्था विभागले खालि कार्ड सकिएपछि लाइसेन्स छपाइ बन्द गरेको छ। अघिल्लो वर्ष बन्दाबन्दीकै बीच कार्ड छपाइ गरेर डेढ वर्षदेखि रोकिएका कार्ड बाँडेको विभागले यस वर्ष निषेधाज्ञाका बीच अन्य चाप नहुँदा पनि कार्ड छपाइको काम गर्न सकेन।

कार्ड अभाव भएपछि विभागले गतवर्ष फागुनदेखि नै नियमित लाइसेन्स छपाइको काम गर्न सकेको छैन। विभागसँग फागुनमा ३० हजार जति मात्रै कार्ड स्टक रहेपछि कार्ड छपाइको नियमित काम रोकिएको थियो। यो बीचमा अत्यावश्यक केही कार्ड छपाइ गरेकोमा अहिले करीब २० हजार मात्रै खाली कार्ड बाँकी रहेको विभागका महानिर्देशक नवराज घिमिरे बताउँछन्।

उनका अनुसार फागुनपछि विदेश जान लागेका सेवाग्राही, कर्मचारी, मिशनमा जान लागेका आर्मी, प्रहरी लगायत अत्यावश्यक परेकालाई मात्र विभागले लाइसेन्स छापेर उपलब्ध गराएको छ। हालसम्म विभागले २०२० डिसेम्बरसम्मका २० लाख कार्ड छपाइ गरेर यातायात कार्यालयहरूमा पठाइसकेको थियो।

२०२१ जनवरीदेखिका ६ लाख कार्ड छाप्न बाँकी रहेको घिमिरेले बताए। विभागले गतवर्षको बन्दाबन्दीमा मात्रै १० लाख कार्ड छापेर यातायात कार्यालयमा पठाएको थियो। तर, निषेधाज्ञाका कारण तिनको उपयोग हुन सकेको छैन। विभागले फागुनमा मात्रै फ्रेन्च कम्पनी सिल्पसँग १४ लाख नयाँ कार्डका लागि सम्झौता गरेको थियो।

यो कार्ड आउने प्रक्रिया अघि बढिसकेको विभागका महानिर्देशक घिमिरेले बताए। सोमबार मात्रै २ सय ५० कार्ड कम्पनीले परीक्षणका लागि पठाएको छ। आगामी डेढ महीनाभित्रै १४ लाख कार्ड आउने जानकारी उनले दिए।‘एक साताभित्र हामी परीक्षण गरेर अर्डर दिन्छौं,’ उनले भने, ‘अर्डर दिएको ३ महीना कार्ड उपलब्ध गराउन कम्पनीलाई समय दिए पनि हामीलाई प्रेसर भएकाले चाँडो पठाउन अनुरोध गरेका छौं।’

कम्पनीले असोज दोस्रो सातासम्म सबै कार्ड उपलब्ध गराउने प्रतिबद्धता गरेको उनले बताए। विभागले २०२० डिसेम्बरसम्मका कार्ड छापिसकेको बताए पनि १ वर्षभन्दा पहिले प्रक्रिया अघि बढाएर पनि कार्ड पनि नपाएको सेवाग्राहीले गुनासो गर्दै आएका छन्। आजको आर्थिक अभियानमा समाचार छ।

अघिल्लो वर्ष कार्ड रिन्यु गर्न दिएका अनामनगरका रवीन्द्र राजवंशीले अघिल्लो साता यातायात कार्यालय पुगे पनि कार्ड नपाएको दुःखेसो पोखे। सेवाग्राहीले कार्ड नपाएको गुनासो गर्दै आए तापनि विभागका महानिर्देशक घिमिरे भने कार्यालयमा कार्ड लिन नगएकाले वा कार्यालयको व्यवस्थापनका क्रममा केही समस्या भएको हुन सक्ने बताउँछन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्