Wednesday, August 4

रुपा सुनारको विद्रोहलाई साथ दिन बाबुरामको आग्रह

June 24, 2021 159

पूर्वप्रधानमन्त्री एवं जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)का संघीय परिषद् अध्यक्ष डा बाबुराम भट्टराईले रुपा सुनारको विद्रोहलाई सबैले साथ दिनुपर्ने बताएका छन्। सामाजिक सञ्जाल ट्विटर मार्फत नेत भट्टराईले रुपाको विद्रोहमा साथ दिन सत्य र न्यायका पक्षधर सबैलाई आह्वान गरेका हुन।

उनले लेखेका छन्, रूपा सुनारलाई व्यक्तिगत रूपमा म चिन्दिनँ, तर नेपाली समाजको सबभन्दा पिँधमा पारिएको दलित समुदायको पनि पिँधमा रहेका महिलाको प्रतिनिधिको रूपमा उनले जातपातजन्य विभेदका विरूद्ध गरेको विद्रोहलाई सबै सत्य र न्यायका पक्षधरहरूले साथ दिनैपर्छ। यसमा कसैले कुनै किन्तुपरन्तु नगरौ’।

काठमाडौंमा दलित भन्दै आफूलाई कोठा भाडामा नदिइएको भन्दै रुपाले एक घरबेटी विरुद्ध उजुरी दिएकी छन्। ती घरबेटीलाई जिल्ला अदालत काठमाडौंको आदेशपछि प्रहरीले रिहा गरेको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्