Tuesday, September 21

ललितपुरबाट पोखरा बोलाएर नुभिवलाइ आफ्नै साथीले….

May 24, 2021 221

कलाकार भीमा मैनालीका छोरा नुभिव उप्रेतीको घटनामा सं’लग्न भएको अभियोगमा पक्राउ परेका तीन जनालाई अदालतले थुनामा पठाउने आदेश दिएको छ । कास्कीको पोखरा महानगरपालिका फेवातालस्थित बाराही मन्दिरसँगै नविभव मृ’त फेला परेका थिए । उनको तीन युवाले ज्या न लि एको खुलेको हो ।

सुरुमा प्रहरीले देहत्याग गरेको भन्दै परिवारलाई श’व जिम्मा लगाएको थियो । तर परिवारका सदस्यले घटना र’हस्यम भन्दै छानविनको माग राखेपछि घटनाको अनुसन्धान गर्दा घटना र’हस्यम भएको पुष्टि भयो । सीसीटीभी फुटेजको आधारमा उनको मृ’त्यु स्वभाविक देखिएन । उनलाई साथीहरुले नै कु.फित गरिएको सीसीटीभी फुटेजमा देखिएको थियो । सोही फुटेजको आधारमा ३ जना पक्राउ परेका हुन् ।

ललितपुरको खुमलटार घर भएका १८ वर्षीय नुभिव साथीले बोलाएर पोखरा पुगेका थिए । वैशाख ४ मा नुभिवको श’व भेटिएपछि जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीको सहयोगमा वडा प्रहरी कार्यालय बैदामले घटना अनुसन्धान गरेको थियो । घटनामा सं’लग्न रहेको आ’रोपमा खोटाङ घर भई पोखरा बस्ने आशिष राई, स्याङ्जा घर भएका बिगेन गुरुङ र बासुदेव गुरुङलाई जिल्ला अदालत कास्कीले थुनामा पठाउन आदेश दिएको हो । नाबालिग भएका कारण आशिषलाई बाल सुधार गृहमा राखिएको छ । बिगेन र बासुदेव १९ वर्षका छन् ।

पोखराको घा’रीपाटन बस्दै आएका ३ जना मिलेर लेकसाइडको स्ट्रिट नम्बर–१३ मा हुनेगरी नुभिवलाई यसरि घटना घटाएको सीटीटीभी फुटेजमा देखिएको थियो । वडा प्रहरी कार्यालय बैदामले शुरुमा ‘देहत्याग गरेको’ भन्दै जाहेरी लिन अस्विकार गरेपछि मृत कका परिवार मान्न तयार थिएनन् ।

बुवा, आमालाई थाहा नदिइकन पोखरा गएका नुभिवले बोक्ने मोबाइल फेला परेको छैन । आमालाई ह्वाट्स एपमा गरेको भनिएको म्यासेजको डिटेल्स पनि प्रहरीले फेला पार्न सकेको छैन् । उनी पोखराको एक होटलमा बसेको र त्यहाँवाट साथीहरुले बोलाएर लगेर यो घटना घटाएको गरेको अनुसन्धानवाट खुलेको छ ।

छोराको मोवाइल अहिले पनि चालु अवस्थामा रहेका कारण प्रहरी अनुसन्धानमा कलाकार भीमाले आ’शंका गरेकी छन् । सो मोवाइल भने फेला परेको छैन । मोवाइल फेला परेपछि घटनाका थप कुराहरु पनि खुल्ने आशा परिवारको छ ।

जवान छोराको रहस्यमय निधनले आमा बिचलित भएकी छन् । बुवाले नै अघिल्लो दिन कलेज लिएर गएका थिए । आमा पनि कलेज पढाउने । सेण्ट जेभियरवाट इन्टर पढेर भर्खरै ब्याचलर पढ्न थालेका छोराको अचानक निधनको खबरले आमा बिचलित भएकी हुन् । छोरालाई गीतमा निकै रुची थियो, घरमा आमालाई पनि घरेलु काममा पनि निकै सघाउँथे, ब्यवसायको निकै राम्रो सुझाव दिने त्यस्तो सुझवुझ भएको छोराको अचानक निधनले परिवारलाई नै निकै चिन्तित बनाएको छ ।

तर उनको निधन हुनु अघि सम्म उनले निकै शंकास्पद गतिविधि गरेको आमाको भनाई छ । छोरालाई पक्कै केही डर थियो त्यसैले उसले मलाई मोवाइलमा सबै एकाउण्टको पासवर्डहरु मोवाइलमा पठाएको थियो, ताकी उसले मलाई सहयोग गरुन् भन्ने चाहन्थ्यो होला । म त्यो दिन किन त्यसरी निदाएँ आमाले दुख मनाउ गर्दै भनिन् ।

छोरा नै हाम्रो गार्जेन जस्तै थियो, विहान मलाई पानी तताएर खुवाएको थियो, उ लाइब्रेरीमा वुक किन्न जान्छु भनेको थियो आमाले भनिन्, अघिल्लो शुक्रवार नै बुवाले कलेज छोड्न जानुभएको थियो ।

उमेरले सानै भएपनि निकै सुझबुझ भएको आमाको भनाई छ । बुवाले कलेज छोडेको छोराको बारेमा अचानक पोखरावाट प्रहरीले मृत भेटियो भनेर खबर आएपछि छक्क परेको बताइन् । अहिले छोराको मोवाइल हराएको छ । सरी म अहिले म बोल्न सकिदन, म पोखरामा छु । मेरो मोवाइलको पासवर्ड यो हो, आइएमईको पासवर्ड पनि यो हो भनेर छोराले पासवर्ड मात्र पठाएको बताइन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्