Monday, October 18

यी अभिनेत्री दिव्य भारती जस्तै बन्न चाहन्थिन् तर उनको र अरु परिवारका ६ जनाको कंकाल डेढ बर्ष पछि मात्र पुलिसले फेला पार्यो

May 21, 2021 219

फिल्म उद्योगमा आउने हरेक व्यक्ति एक स्टार बन्न चाहन्छन् र यस्तो स्टारडम प्राप्त गर्न चाहन्छ जुन मानिसहरूले देख्नेगरेका हुन्छन् । एक सुन्दर अभिनेत्री त्यस्तै एक सपनाको साथ चलचित्र जगतमा प्रवेश गरेकी थिइन् । तर उनलाई थाहा थिएन कि उनको सपना अधूरो रहनेछ र उनलाई संसारवाटै विदा गरिनेछ ।

आज हामी कुरा गर्न लागेको यि अभिनेत्रीले कम फिल्म गर्ने मौका पाइन् जसले धेरै फिल्ममा काम समेत गर्न पाइनन् । तर यस अभिनेत्रीको मृत्युले सबैलाई चकित तुल्यायो। आज हामी अभिनेत्री लैला खानको बारेमा कुरा गर्दैछौं। एक प्रसिद्ध अभिनेत्री बन्ने सपना बोकेर उद्योगमा आएकी लैला खानको जिवन निकै रोचक छ । उनको कंकाल डेढ बर्ष पछि पुलिसले फेला पारेको थियो । यो मात्र होइन, लैलाको सम्पूर्ण परिवारनै सिध्याइएको थियो ।

पाकिस्तानमा जन्मिएकी लैला खानको वास्तविक नाम रेश्मा पटेल थियो। उनकी आमा सेलिना पटेल थीइन् । उनले तीनवटा विवाह गरेकी थिइन् । सेलिना पटेलको पहिलो विवाह नादिर शाह पटेलसँग भएको थियो, जसकी एक छोरी लैला खान थियो। लैला खानको पहिलो फिल्म २००८ मा आईएको थियो ।

यस फिल्ममा सुपर स्टार राजेश खन्ना थिए । फिल्म राखी सावंत, भाई राखी सावन्त द्वारा निर्देशित थियो। फिल्मले केहि खास गर्न सकेन, तर लैलाको बोल्ड दृश्यहरूले मुख्य समाचारहरू बने ।

उनीले बलिउड बी र सी ग्रेड फिल्महरू गर्न थालिन् र मुम्बईमा लगातार संघर्ष गर्दै गइन् । लैला खान अभिनेत्री दिव्य भारती जस्तै बन्न चाहन्थिन् । भनिन्छ कि लैला दिव्य भारती जस्तो अभिनय गर्ने कोशिस गर्थिन ।

लैला खानकी आमा सेलिनाको त्यस समयमा मुम्बईमा करोडौंको सम्पत्ति थियो। लैलाको क्यारियर खास खास चलिरहेको थिएन, यस्तो अवस्थामा उनकी आमाले सबै सम्पत्ति बेचेर दुबईमा आफ्नो सम्पत्ति सार्ने योजना बनाईन्। अभिनेत्रीकी आमा सेलिना र उनका तेस्रो पति परवेजबीचको दूरी बढ्दै गइरहेको छ र सेलिना आफ्नो दोस्रो पति आसिफको नजीक बढ्दै गइरहेकी थिइन् । परवेजले महसुस गरे कि आसिफसँग उसको सम्पत्ति बेचेर सेलिना दुबई जाँदैछिन् ।

लैलाको मुम्बईको इगतपुरीमा रहेको फार्म हाउस थियो। फेब्रुअरी,, २०११ मा, लैला यस फार्म हाउसमा आफ्ना भाइबहिनीहरूसँग पार्टी गर्न पुगेकी थिइन् । यसै पार्टीमा सेलिना र परवेजबीच दुबई जाने बारे बहस भएको थियो। र परवेजले आ क्र म ण गरे र सेलिनालाई फलामको ड ण्डा ले मा रे। परवेजले आमाको उद्धार गर्न आएका भाइबहिनीहरूलाई पनि मा रि दिए, त्यसमा लैला खान पनि थिइन् । त्यो रात फारम हाउसमा छ वटा शव थिए । परवेजले ती सबैलाई फाराम हाउ पछाडि गा डे।

लैला र उनको परिवार अचानक बे प त्ता भएपछि सोधीखोजी सुरु भयो । उही समयमा सेलिनाका तेस्रो पति परवेज टाक आफ्नो परिवार सहित हराइरहेका थिए।

करीव डेढ वर्ष पछि, पुलिसले अर्को घटनामा एक जना मानिसलाई पक्राउ गर्‍यो। सोधपुछको क्रममा यो कुरा थाहा भयो कि उसको नाम परवेज टाक हो। जम्मू कश्मीर पुलिसले मुम्बई पुलिसलाई सूचित गर्यो । परवेजलाई त्यसपछि पुलिसले केरकारमा पूर्ण जानकारी दिए । परवेजले पुलिसलाई उनको साथमा मुम्बईको टाढाको इगटपुरीको फार्महाउसमा लगे। जहाँ नायिका सहित उनका सबै परिवारको शव थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्